Lietuva

Straipsnis iš Juokopedijos, humoristinės enciklopedijos
Pereiti į navigaciją Jump to search
Lietuvos generalisimų laisva ir nepriklausoma tautinė respublika
Lithuania.JPG Lt herbas.jpg
Lietuvos vėliava Lietuvos Herbas
Oficiali kalba Lietuvių kalba, su keliais rusų kalbos žodžiais
Sostinė Daugelis sako, kad Vilnius, bet iš tikrųjų Ryga
Generalisimas Grybaujanti teta Dalia, Minedas Didysis
Būdas kaip keičiasi vadovai. Šioje šalyje sostas nepaveldimas, o išrenkamas kito žmogaus.
Pinigėlis 1 Litas=100 centų

100 centų=1 pinigas tik batonui

Cheminis simbolis Li
Himnas Trys milijonai... (autorius: Marijonas)
Valdžia Visi vagys (Išskyrus Kubilių)
Religijos ► Krepšinis (tiki visi)

► Pagonybė(liko vienas kitas tikintis)

Aplankyk mane
Per rimtoje encyklopedijoje yra straipsnis
- Lietuva

Lietuva (kartais vadinama Liaušuva) - šalis Rytų Europoje, prie Baltijos jūros kranto. Sostinė (bambmiestis) Vilnius. Kitos nepripažintos sostinės - laikinoji sostinė Kaunas, vasaros sostinė Palanga, Žemaitijos sostinė Telšiai, Šūduvos sostinė Marijampolė.

Lietuva turi 1 uostą, 1 sostinę (pastarasis nėra uostas). Upė Nemunas vadinamas Lietuvos upių tėvu, o Nėris - jo žmona. Lietuvoje yra dvi laiko juostos - Palangos laiko juosta (vasarą) ir subarktinė, priklausomai nuo drėgmės ir saulės dažnumo.

Nacionalinis himnas "Trys milijonai" atliekamas dviem balsais, vienas iš jų gieda žodžius, o kitas pritaria "jė-jė, jė-jė".

Meškafonas - Lietuvos nacionalinis gyvūnas
"OOW AGH AGH AHHHHH OWGH!!" ~ Captain Caveman – vienas iš Lietuvoje gyvenančių civilių

Lietuvos istorija[keisti]

Pirmąkart Lietuvos vardas paminėtas 1009 metais, kai savižudis spekuliantas, bandęs pakrikštyti pagonis, kurie kiek badavo, ir nusprendė, jog kažkas atsiuntė pietus, atvyko Lietuvon. Nors manoma, kad dar gerokai anksčiau Lietuvoje lankydavosi įvairaus plauko nusikaltėliai. Ilgą laiką gentys Lietuvos teritorijoje gyveno atskirai su savo tradicijomis, kalbomis ir svingerių vakarėliais, tačiau vienas kilmingasis vardu Mindaugėlis, sukvietęs visas gentis į sportinio kvadrato varžybas, išreiškė mintis suburti visus draugėn, sukuriant nenugalimą valstybę. Po ilgų svarstymų, "pamarskomų" burtų ir pagaliukų traukimo, kuris teisus, nuspręsta sukurti valstybę Lietuva, kildinant nuo žodžio "lietsargis". 1253 m. Mindaugėlis buvo karūnuotas rūtų vainiku ir buvo pakrištytas alumi. Nesutarimai dėl valdžios, kaimyninių reketininkų žygiai, ilgą laiką buvo pagrindinės, kaip naujos užpatentuotos valstybės Europos, problemos. Tačiau į valdžią atėjus pop kanklių muzikiniam ansambliui "Naujieji Lietuviai", buvo paskelbta kad Juodoji jūra geriausia vieta troškuliui numalšinti. Tai sukėlė didelį susidomėjimą tarp Lietuvos kontrabandininkų, tad jų dėka valstybė nusidriekė į pietus ir šiaurę. 1410 metais įvyko tarptautinis bokso čempionatas. Absoliučiu jo nugalėtoju visose svorio kategorijose paskelbta Lietuvos-Lenkijos rinktinė.

Auganti grėsmė privertė kaimyninių šalių vadovus susimąstyti apie bendrąjį prekinį ženklą, kuris buvo patvirtintas kaip ATR (Abiejų Tautų Respublika). Visgi, vienos Rusijos žemių vadovas, maždaug XVII amžiuje, užprotestavo prieš jį teigdamas, kad tai panašu į jo prosenelio patvirtintą "Abiejų Kaimų Publiką". Po to kurį laiką Lietuva buvo kaimyninių šalių įtakoje. Lietuvos respublikos vadovai vykdavo lošti į Rusijos lošimo namus, tačiau užstatę valstybę lemiamoje kovoje su Ivanu Nenugalimuoju, pralošė kortų partiją. Jo žmona Vasilisa, dar žinoma kaip Eglė Žalčių Karalienė, 12 metų valdė šalį, tačiau įtarus, kad ji nušovusi 12 brolių juodvarniais lakstančių, apkaltos būdu buvo nušalinta nuo sosto.

1918 metais patvirtinta Lietuvos nepriklausomybė, o signatarų aktų fotografijos įamžintos Gedimino pilies ketvirtojoje menėje. Po Antrojo tarpgalaktinio karo valstybė vėl perėjo Rusijos globon. Daugiau kaip 50 metų buvo remiamasi Sankt Peterburgo banditų įstatymais. 1991 metais, atkūrus nepriklausomybę, Rusijos povandeninių laivų flotilė bandė užimti Palangos jūros tiltą, tačiau grupė ekstremalaus nardymo ir vandensvydžio mėgėjų kartu su ilgųjų nuotolių plaukiku Vidmantu Urbonu gyvąja grandine apjuosė tiltą, taip suteikdami 26 minutes vilčių, kad Rusijos rublis nebus devalvuotas su Lietuvos litu.

Vėliau buvo pastatytas CŽV kalėjimas Lietuvoje, kuriame laikė patį Osamą bin Ladeną. Po kurio laiko paaiškėjo, kad tai tik paprastas Lietuvos bomžas. Buvo pagauta dar daug įžymių žmonių, beje, dauguma jų buvo iš Lietuvos. Deja, dauguma tų žmonių buvo iš Seimo, todėl jie laimėjo teismą ir nesėdo į CŽV kalėjimą. Neoficialiais duomenimis, kalėjime nebuvo laikomas nei vienas teroristas, nes Lietuva tokių neatpažino.

Geografija[keisti]

Lietuva

Geografinė padėtis: Šiknoje nx

Ekonomika[keisti]

Pasak lietuvių tautosakos, gyvenimas prasideda po algos. Alga gaunama tris kartus nusilenkus bosui ir pabeldus į medį. Dėl nuolat kylančių algų Lietuvą palieka brangios darbo jėgos - medkirčiai, batsiuviai, kiemsargiai ir kiti darbuotojai. Daugiau žmonių emigruoja nei imigruoja. Bet manoma, kad tai tik laikina problema ir kad per sekančius 25 metus sugrįš 1/29 visų svetur dirbančiųjų.

Pagrindinis atsiskaitymo vienetas - litas, kurio kursas yra pririštas prie cento kurso santykiu 1:100. Taip pat vyrauja barteriniai mainai, skolos lapeliai.

Lietuvoje neegzistuoja darbuotojų išnaudojimas jų darbovietėse. Darbdaviai skatina darbuotojus dirbti našiau, pavyzdžiui, prekybos centro Maxima vadovai ragina žodžiais "dirbk našiau", parduotuvėse Senukai skatinama šaukiant "judinkis, nebūk senis!", o valgyklų tinklo "Pas Bronelę" savininkė - keikdamasi "kur cepelinai bl..., kur blyneliai k...?!".

Trečdalį Lietuvos biudžeto lėšų sudaro įplaukos iš įmonės "Mažeikių nafta", kuri pirmoji pasaulyje sukūrė biokurą gaminamą iš lašinių. Deja, kitos valstybės skeptiškai atsiliepė apie šią naujovę teigdamos, kad skleidžiamas kvapas panašus į karvės bezdalus. Įmonė toliau eksperimentuoja pasikvietusi grupę kiniečių iš tradicinio šunų restorano.

Nenustatytos paskirties kinietiška prekė pirkta "Maximoje"

Politinė sistema[keisti]

Lietuva yra Europos karalystė. Jos nevainikuota karalienė - Dalia Grybauskaitė. Premjeras - Andrius Kubilas. Teigiama, kad vienam gyventojui tenka statistiškai 1.6 partijos, kai į rinkimus ateina didžioji mažuma. Balsuoti galima ir loterijos principu, kai balsus nustato TELELOTO loterijos automatas.

Didžiausios partijos

 • Lietuvos socialaparatų partija - įsteigta spaliuko Algirdo Brazausko ir pionieriaus Iljos Iljanovičiaus Zapadlausko, palaiminta Rusijos žemės ūkio aparatų gamyklų susivienijimo. Partija laikosi kairiųjų pažiūrų - kairė ranka jiems svarbesnė už dešinę, o sukti į kairę, žmonai nežinant, yra privaloma.
 • Konservų partija - vienintelė partija konservuojanti produktus, neturinčius maistinio priedo E. Jai vadovauja daugkartinis raugintų kopūstų darymo čempionas Andrius Kubilas bei moralinis autoritetas Vytautas Landsbergis.
 • Bus darbo partija - steigiamojo organo įkūrėjas yra garbingos Agurkų giminės bajoras Viktoras Agurkichas.
 • Tvarkingas teisingumas - nežinomų jėgų įsteigta partija, kurios diktatorius nušalintas ir nušvilptas prezidentas Rolandas Paksas.
 • Liberasų partija - partijų grupė, pasisakanti už ekonominį ir socialinį liberalizavimą. Kažkurios partijos lyderis yra Artūras Zuokas, kažkurios - Artūras Apuokas.
 • Žemaitukų partija - Žemaitijos žemaitukų veislės arklių išjodinėtojų partija, siekianti, kad būtų pripažinta šių arklių veislė kaip savarankiškai mąstanti ir turinti balso teisę.
 • Nacionallimitatoriai - tiesiog grupė kitaip mąstančių. Už juos balsuoti negalima, nes apie juos sklinda tik legendos.
Atokvėpis po savaitgalio pramogų
Lietuviškas maistas

Pramogos[keisti]

Lietuvoje, kaip ir kiekvienoje išsivysčiusioje šalyje, žmonėms reikia ne tik duonos, bet ir žaidimų. Plačiausiai paplitusios nacionalinės pramogos:

 • Krepšinis - nacionalinė sporto šaka. Prasidėjus čempionatui, kuriame žaidžia Lietuvos nacionalinė rinktinė, gyventojai, traukdami sutartines, liaudies dainas (pvz., "Du broliukai", "Ant kalno Sabas", "Palinko Macas šalia kelio"), aktyviai seka rinktinės pasirodymą. Lietuvos lygoje vyrauja dvi komandos: "Žalia giria" ir "Rytas geresnis už vakarą". Kitos komandos, rungtyniaudamos su anksčiau minėtomis, masažuoja žaidėjų kojas, renka iš aikštės smulkius centus, atlieka apsauginių vaidmenį.
 • Naminukės degustavimas - rekomenduojama tik stiprių nervų žmonėms. Naminukė dažnai vadinama "Kaukoline", nes jos išgėrus ir grįžus namo po degustacijų, galima pamatyti uošvės kaukolės struktūrą.
 • Pop muzika - labiausiai žinomi dainininkai Lietuvoje yra Minedas, Eugenijus Dvyratukas, 69 Pozoje, "Zvonkė ir šokių kolektyvas", kurie populiarumo sulaukė savo neeilinio talento dėka. Kiti mažiau populiarūs yra suradę savo nišą, jų muzika grojama per Lietuvos radijo "Klasikos" programą, jų CD ir DVD įrašai parduodami akcijų metu prekybos ir kioskelių centruose.
 • Spjaudymas ir gaudymas - pagrindinis tinginių užsiėmimas. Taip pasiekiama transo būsena ir atsiplėšiama nuo realybės.

Demografija[keisti]

Paskutinio gyventojų surašymo duomenimis, kuris vyko niekam nežinant, Lietuvoje gyvena 50 % pesimistų ir 50 % realistų. Nėra tikslių duomenų, kiek jų save laiko tikrais vyrais, ir kiek yra moterų. Vidutinė gyvenimo trukmė šalyje siekia 69 metus. Pilnametystės asmuo sulaukia, kai išgeria alkoholinio gėrimo, dažniausiai tai būna sidras, 13-14 gyvenimo metais.

Seniausias gyventojas: 111 metų senukas iš Pavenčių, kurio ilgaamžiškumo receptas yra susilaikymas nuo lytinių santykių su vyresnėmis moterimis, cigarečių be filtro nerūkymas ir nuolatinis melavimas.

Religija[keisti]

Vyrauja dvi pagrindinės religijos: krepšinio ir neoficialioji pagonių. Krepšinio religija, priešingai nei pagonių, paplitusi tarp vyrų, o labiausiai prisiekę jos išpažinėjai vadinami krepšinio fanais. Vienas iš jų lyderių, žmogus pravarde Sėkla, taip pat yra vienas iš Lietuvos krepšinio apsėklinimo grupės lyderių ir alaus bokalų kėlimo barzda nugalėtojas. Pagonių religiją vargais negalais bando užgniaužti judėjų sekta, vadinama katalikais, su kardinolu Juozu Bačkiu priešaky. Katalikų kulto vieta - bažnyčia; melstis ir gyvenimo tiesų moko kunigai. Kunigų viršenybė yra hierarchiška, t.y. vyriausias jų popiežius, vietoje - vyskupai ir kardinolai. Tik kunigai žino (kiti žmonės nežino), kaip reikia gyventi, kad tik jų dievas yra pats tikriausias (panašiai kaip islamo atveju) ir geriausias bei gailestingiausias. Kunigai moko nenusidėti (kas yra visiškai neįmanoma). Savo pamokslais kunigai labai dažnai skleidžia visokias sapaliones, cituoja "Šventojo" rašto (beje parašyto nežinia kieno ir tik praėjus keliems šimtams metų po jų dievo/žmogaus "Kristaus" mirties) ištraukas išplėštas iš konteksto, kurio (konteksto) irgi niekas nežino (net kunigai). Labai gražios yra kastratinės bliovimo ir vepesiojimų giesmės įvairių eisenų metu. Kiti dievai katalikų požiūriu - netikri, nes netiki į jų dievą Jahvę (skaityk Senuosius testamentus) ir mirusį "Kristų" (todėl dabar dažnai ši religija vadinama "mirusio dievo"). Bažnyčiose greitai bus įdiegtos šios naujovės: pinigų aukojimas kreditine kortele (nurodant internetinio prisijungimo duomenis ir kodus), atlyginimų pervedimas į asmenines kunigų sąskaitas, išpažinties atlikimas "Skype" vaizdo pokalbių metu arba interneto forumuose (prisijungus), pamokslų klausymas per MP3 arba iPod grotuvus, arba išmaniuosius telefonus Nokia. Pagal paskutines apklausas į Dievą tiki 90 %, 5 % juo nepasitiki, o likę atsakė: "O kas manęs ieško?". Šeštadieniais ir sekmadieniais bei krepšinio rungtynių metu prie kulto vietų susidaro transporto ir pensininkų kamščiai, o prekybos centrai iki pietų rengia akcijas, kurių metu pardavinėja kauliukus, kiaulių uodegas, traškučius, nepjaustytus batonus bei kitas būtiniausias prekes už šventinę kainą. Religinių atlaidų metu vykstama į šventas vietas, kur manomai pasirodė atpažinti skraidantys šventieji objektai.

Paaugliai išpažįsta dar vieną religiją - One.lt.hahaha Jie negali atsiplėšti nuo savo paskyrų šiame portale ir kaip aukas Dievams siunčia SMS žinutes, o Dievai atsidėkodami suteikia privilegiją skirti draugų nuotraukoms "30" įvertinimus arba rašyti spalvotai. Jeigu šią religiją uždraustų Lietuvoje, joje neliktų pusės paauglių: pusė jų patirtų psichologinę traumą, kiti nusižudytų, na o likusi pusė šios religijos neišpažįsta, todėl jie tiesiog gyventų toliau.


Šalių sąrašas | Europa

Airėja | Albinukai | Ant do ir re | Armų mėnija | Europos Australija | Azerų Bandžia | Baltieji ruskiai | Belgradas | Bosniakai ir Hercai | Vulgarija | Čiki čiki | Danske bankas | Es tonas | Graikinių riešutų šalis | Gruzas | Is landas | Is panas | Bato formos makaronų respublika | Didelė Bretanė (jungtkaralystė) | Ant juodo kalno | Kazas chai | Kronika | Latus veja | Lenkia visus | Lichų šteinas | Ten kur lietus lija | Liuksai burge | Makai Donija | Malčik | Maldą davė | Monika | Nord bankas | Olandiškas sūris | Port of galija | Pranciūzija | Rumūjija | Plačiausia šalis RUS | Marius | Sriuba | Slavas | Slovas | Suomės | Šveisti | Šveisti carus | Kalakutas | Ukmergė | Romoje esanti valstybė | Vengia ponios Grijos | Vokai kieti
Kai, kurie Vikipedijos naudotojai pasisako už šias šalis: Abkhazija | A zona | Čečečenia | Gibras | Farerai | Kalnas Karabachas | Kosovas | Prie Dniepro | Gruzijos Osetija | Sealand | Norvegų Bartas