Lietuva: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Juokopedijos, humoristinės enciklopedijos
Jump to navigation Jump to search
S (r2.6.5) (robotas Pridedama: tr:Litvanya)
106 eilutė: 106 eilutė:
   
 
Vyrauja dvi pagrindinės religijos: neoficialioji pagonių ir krepšinio. Krepšinio religija, priešingai nei pagonių, paplitusi tarp vyrų, o jos didžiausi išpažinėjai - krepšinio fanatai. Vienas iš jų lyderių žmogus pravarde Sėkla, vienas iš Lietuvos krepšinio apsėklinimo grupės lyderių ir alaus bokalų kėlimo barzda nugalėtojas.
 
Vyrauja dvi pagrindinės religijos: neoficialioji pagonių ir krepšinio. Krepšinio religija, priešingai nei pagonių, paplitusi tarp vyrų, o jos didžiausi išpažinėjai - krepšinio fanatai. Vienas iš jų lyderių žmogus pravarde Sėkla, vienas iš Lietuvos krepšinio apsėklinimo grupės lyderių ir alaus bokalų kėlimo barzda nugalėtojas.
Pagonių religiją vargais negalais bando užgniaužti judėjų sekta, vadinama katalikais, su kardinolu J. Bačkiu priešaky. Katalikų kulto vieta - bažnyčia, melstis ir gyvenimo tiesų moko kunigai. Kunigų viršenybė yra hierarchiška, t.y. vyriausias jų popiežius, vietoje - vyskupai ir kardinolai. Tik kunigai žino (kiti žmonės nežino) kaip reikia gyventi, žino, kad tik jų dievas yra pats tikriausias (panašiai kaip islamo atveju) ir geriausias, gailestigiausias. Kunigai moko nenusidėti (kas yra visiškai neįmanoma, kunigai ir patys praktikuoja lytinį gyvenimą, dažnai net su savo parapijiečių vaikais, vyrais ir moterimis). Savo pamokslais kunigai labai dažnai skleidžia visokias sapaliones, cituoja "Šventojo" rašto (beje parašyto nežinia kieno ir tik praėjus keliems šimtams metų po jų dievo/žmogaus "Kristaus" mirties) ištraukas išplėštas iš konteksto, kurio (konteksto), beje irgi niekas nežino (net kunigai). Labai gražios yra kastratinės bliovimo ir vepesiojimų giesmės visokių eisenų metu. Kiti dievai katalikų požiūriu - netikri, nes netiki į jų dievą Jahvę (skaityk Senuosius testamentus) ir mirusį "Kristų" (todėl dabar dažnai ši religija vadinama "mirusio dievo"). Bažnyčiose neužilgo bus įdiegtos tokios naujovės kaip pinigų paaukojimas kreditine kortele (nurodant internetinio pasijungimo duomenis ir kodus), algų pervedimas į asmenines kunigų sąskaitas, išpažinties atlikimas per "Skype" arba inetiniuose forumuose (prisiloginus), pamokslų klausimas per MP3 grotuvą, tiesioginė katalikybės idėjų injekcija per išeinamąją angą.
+
Pagonių religiją vargais negalais bando užgniaužti judėjų sekta, vadinama katalikais, su kardinolu J. Bačkiu priešaky. Katalikų kulto vieta - bažnyčia, melstis ir gyvenimo tiesų moko kunigai. Kunigų viršenybė yra hierarchiška, t.y. vyriausias jų popiežius, vietoje - vyskupai ir kardinolai. Tik kunigai žino (kiti žmonės nežino) kaip reikia gyventi, žino, kad tik jų dievas yra pats tikriausias (panašiai kaip islamo atveju) ir geriausias, gailestigiausias. Kunigai moko nenusidėti (kas yra visiškai neįmanoma). Savo pamokslais kunigai labai dažnai skleidžia visokias sapaliones, cituoja "Šventojo" rašto (beje parašyto nežinia kieno ir tik praėjus keliems šimtams metų po jų dievo/žmogaus "Kristaus" mirties) ištraukas išplėštas iš konteksto, kurio (konteksto), beje irgi niekas nežino (net kunigai). Labai gražios yra kastratinės bliovimo ir vepesiojimų giesmės visokių eisenų metu. Kiti dievai katalikų požiūriu - netikri, nes netiki į jų dievą Jahvę (skaityk Senuosius testamentus) ir mirusį "Kristų" (todėl dabar dažnai ši religija vadinama "mirusio dievo"). Bažnyčiose neužilgo bus įdiegtos tokios naujovės kaip pinigų paaukojimas kreditine kortele (nurodant internetinio pasijungimo duomenis ir kodus), algų pervedimas į asmenines kunigų sąskaitas, išpažinties atlikimas per "Skype" arba inetiniuose forumuose (prisiloginus), pamokslų klausimas per MP3 grotuvą ar išmanujį Nokia.
 
 
Pagal paskutines apklausas, į Dievą tiki 90 %, 5 % juo nepasitiki, o likę atsakė "O kas manęs ieško?". Šeštadienio/Sekmadienio dienomis ir krepšinio rungtynių metu prie kulto vietų susidaro transporto ir pensininkų kamščiai, o prekybos centrai iki pietų rengia akcijas, parduodami kauliukus, kiaulės uodegas, čipsus, nepjaustytus batonus, bei kitas pirmo būtinumo prekes už šventinę kainą. Religinių atlaidų metu vykstama į šventas vietas, kur manomai pasirodė atpažinti skraidantys šventieji objektai.
 
Pagal paskutines apklausas, į Dievą tiki 90 %, 5 % juo nepasitiki, o likę atsakė "O kas manęs ieško?". Šeštadienio/Sekmadienio dienomis ir krepšinio rungtynių metu prie kulto vietų susidaro transporto ir pensininkų kamščiai, o prekybos centrai iki pietų rengia akcijas, parduodami kauliukus, kiaulės uodegas, čipsus, nepjaustytus batonus, bei kitas pirmo būtinumo prekes už šventinę kainą. Religinių atlaidų metu vykstama į šventas vietas, kur manomai pasirodė atpažinti skraidantys šventieji objektai.
   
Paaugliai išpažįsta dar vieną religiją - socialiniai tinklapiai. Jie negali nuo jų atsiplėšti ir kaip aukas Dievams siunčia sms žinutes, o Dievai atsidėkodami leidžia vertinti 30 ar rašyti spalvotai. Jeigu šią religiją uždraustų Lietuvoje, joje neliktų pusę paauglių, ketvirtadalis jų patirtų psichologinę traumą, o kitas ketvirtadalis neišpažįsta šios religijos, todėl jie tiesiog gyventų toliau.
+
Paaugliai išpažįsta dar vieną religiją - One.lt. Jie negali nuo jų atsiplėšti ir kaip aukas Dievams siunčia sms žinutes, o Dievai atsidėkodami leidžia vertinti 30 ar rašyti spalvotai. Jeigu šią religiją uždraustų Lietuvoje, joje neliktų pusę paauglių, ketvirtadalis jų patirtų psichologinę traumą, o kitas ketvirtadalis neišpažįsta šios religijos, todėl jie tiesiog gyventų toliau.
   
 
{{Europa}}
 
{{Europa}}

19:01, 11 rugsėjo 2011 versija

Lietuvos generalisimų laisva ir nepriklausoma tautinė respublika
Lithuania.JPG Lt herbas.jpg
Lietuvos vėliava Lietuvos Herbas
Oficiali kalba Lietuvių kalba, su keliais rusų kalbos žodžiais
Sostinė Vilnius
Generalisimas Grybaujanti teta Dalia
Būdas kaip keičiasi vadovai. Šioje šalyje sostas nepaveldimas, o išrenkamas kito žmogaus.
Pinigėlis 1 Litas=100 centų

100 centų=1 pinigas tik batonui

Cheminis simbolis Li
Himnas Trys milijonai... (autorius: Marijonas)
Aplankyk mane
Per rimtoje encyklopedijoje yra straipsnis
- Lietuva

Lietuva (kartais vadinama Liaušuva) - šalis Rytų Europoje, prie Baltijos jūros kranto. Sostinė (bambmiestis) Vilnius. Kitos nepripažintos sostinės - laikinoji sostinė Kaunas, vasaros sostinė Palanga, Žemaitijos sostinė Telšiai, Šūduvos sostinė Marijampolė.

Lietuva turi 1 uostą, 1 sostinę (pastarasis nėra uostas). Upė Nemunas vadinamas Lietuvos upių tėvu, o Nėris jo žmona. Lietuvoje yra dvi laiko juostos - Palangos laiko juosta (vasarą) ir subarktinė, priklausomai nuo drėgmės ir saulės dažnumo.

Nacionalinis himnas "Trys milijonai" atliekamas dviem balsais, vienas iš jų gieda žodžius, o kitas pritaria "jė-jė, jė-jė".

Meškafonas - Lietuvos nacionalinis gyvūnas

Lietuvos istorija

Pirmą kart Lietuvos vardas paminėtas 1009 metais, kai savižudis spekuliantas, bandęs parduoti pasibaigusio galiojimo jogurtą, buvo pakastas po velėna, nors manoma dar gerokai anksčiau Lietuvoje lankydavosi įvairaus plauko nusikaltėliai. Ilgą laiką, gentys Lietuvos teritorijoje gyveno atskirai su savo tradicijomis, kalbomis ir svingerių vakarėliais, tačiau vienas kilmingasis vardu Mindaugėlis, sukvietęs visas gentis į sportinio kvadrato varžybas, išreiškė mintis suburti visus draugėn, sukuriant nenugalimą valstybę. Po ilgų svarstymų, pamaskomų burtų ir pagaliukų traukimo, kuris teisus, nuspręsta sukurti valstybę Lietuva, kildinant nuo žodžio "lietsargis". 1253 m. Mindaugėlis buvo karūnuotas rūtų vainiku, buvo apkrištitas alumi. Nesutarimai dėl valdžios, kaimyninių reketininkų žygiai, ilgą laiką buvo pagrindinės, kaip naujos užpatentuotos valstybės Europos, problemos. Tačiau į valdžią atėjus pop kanklių muzikiniam ansambliui "Naujieji Lietuviai", buvo paskelbta kad Juodoji jūra geriausia vieta troškuliui numalšinti, kas sukėlė didelį susidomėjimą tarp Lietuvos kontrabandininkų, tad jų dėka valstybė nusidriekė į pietus ir šiaurę. 1410 metais įvyko tarptautinis bokso čempionatas, absoliučiu nugalėtoju visose svorio kategorijose paskelbta Lietuvos - Lenkijos rinktinė.

Auganti grėsmė, privertė kaimyninių šalių vadovus susimąstyti apie bendrąjį prekinį ženklą, kuris buvo patvirtintas kaip ABT (Abiejų Tautų Respublika), tačiau vienos Rusijos žemių vadovas, maždaug XVII amžiuje, užprotestavo jį teigdamas, kad tai panašu į jo prosenelio patvirtinta "Abiejų Kaimų Publika". Po to kurį laiką Lietuva buvo kaimyninių šalių įtakoje, Lietuvos respublikos vadovai, vykdavo lošti į Rusijos lošimo namus, tašiau užstatę valstybę lemiamoje kovoje su Ivanu Nenugalimu, pralošė kortų partiją. Vasilisa, jo žmona, dar kitaip žinoma kaip Eglė Žalčių Karalienė, 12 metų valdė šalį, tačiau įtariant, kad ji nušovusi 12 brolių, juodvarniais lakstančių, apkaltos būdu nušalinta nuo sosto.

1918 metais, patvirtinta Lietuvos nepriklausomybė, o signatarų aktų fotografijos, įamžintos Gedimino pilies ketvirtojoje menėje. Po Antrojo Tapgalaktinio karo, valstybė vėl perėjo Rusijos globon, daugiau kaip 50 metų buvo remiamasi Sankt Peterburgo banditų įstatymais. 1991 metais, atkūrus nepriklausomybę, Rusijos povandeninių laivų flotilė, bandė užimti Palangos jūros tiltą, tačiau grupė ekstremalaus nardymo ir vandensvydžio mėgėjų grupė, kartu su ilgųjų nuotoliu plaukiku Vidmantu Urbanu, gyvąja grandinę apjuosė tiltą, taip suteikdami 26 minutes vilčių, kad Rusijos rublis nebus devalvuotas su Lietuvos litu.

Buvo pastatytas CŽV kalėjimas Lietuvoje, kuriame laikė patį Osamą bin Ladeną. Po kurio laiko buvo paaiškėta, kad ten paprastas Lietuvos bomžas. Buvo pagauta dar daug įžymių žmonių, beje dauguma jų buvo iš Lietuvos. Deja, dauguma tų žmonių buvo iš seimo, taigi jie laimėjo teismą ir nesėdo į CŽV kalėjimą. Pagal neoficialius faktus, kalėjime nebuvo laikomas nei vienas teroristas, nes Lietuva tokių nepažino.

Geografija

Lietuva

Ekonomika

Pasak lietuvių tautosakos, gyvenimas prasideda po algos. Alga gaunama, tris kartus nusilenkus bosui ir pabeldus į medį. Dėl nuolat kylančių algų Lietuvą palieka brangios darbo jėgos - medkirčiai, batsiuviai, kiemsargiai ir kiti darbuotojai. Žmonės daugiau išvažiuoja, nei įvažiuoja. Bet tik laikinai, manoma kad pastaruosius 25 metus sugrįš 1/29 visų svetur dirbančių. Pagrindinis atsiskaitymo vienetas - litas, kurio kursas yra pririštas prie cento kurso santykiu 1:100. Taip pat vyrauja barteriniai mainai, skolos lapeliai.

Lietuvoje tokios problemos kaip išnaudojimas darbe nėra. Darbdaviai skatina dirbti našiau darbuotojus, pavyzdžiui prekybos centro Maxima vadovai ragina žodžiais "dirbk našiau", parduotuvėse Senukai skatinama šaukiant "judinkis, nebūk senis!" o valgyklų tinklo "Pas Bronelę" savininkė keikdamasi "kur cepelinai bl..., kur blyneliai k...?!".

Trečdalį Lietuvos biudžeto lėšų sudaro įplaukos iš įmonės "Mažeikių nafta", kuri pirmoji pasaulyje sukūrė biokurą gaminamą iš lašinių, tačiau valstybės skeptiškai atsiliepė apie šią naujovę, sakydamos kad skleidžiamas kvapas panašus į karvės perdalus. Įmonė toliau ekspermentuoja, pasikvietusi grupę kiniečių iš tradicinio šunų restorano.

Nenustatytos paskirties kinietiška prekė pirkta "Maximoje"

Politinė sistema

Lietuva yra Europos karalystė, nevainikuota karalienė Dalia Grybauskaitė. Premjeras - Andrius Kubilas. Teigiama kiek kad vienam gyventojui tenka statistiškai 1.6 partijos, kai į rinkimus ateina didžioji mažuma. Balsuoti galima ir loterijos principu, kai balsus nustato TELELOTO loterijos automatas.

Didžiausios partijos

 • Lietuvos socialaparatų partija - įsteigta spaliuko Algirdo Brazausko ir pionieriaus Iljos Iljanovičiaus Zapadlausko, palaiminta Rusijos žemės ūkio aparatų gamyklų susivienijimo. Partija laikosi kairiųjų pažiūrų - kairė ranka jiems svarbesnė už dešinę, o sukti į kairę, žmonai nežinant yra privaloma.
 • Konservų partija - vienintelė partija konservuojanti produktus neturinčius maistinio priedo E. Vadovauja daugkartinis raugintų kopūstų darymo čempionas Andrius Kubilas, bei moralinis autoritetas V. Landsbergis.
 • Bus darbo partija - steigiamojo organo įkūrėjas garbingos Agurkų giminės bajoras Viktoras Agurkichas.
 • Tvarkingas teisingumas - nežinomų jėgų įsteigta partija, kurios diktatorius nušalintas ir nušvilptas prezidentas Rolandas Paksas.
 • Liberasų partija - partijų grupė, pasisakanti už ekonominį ir socialinį liberalizavimą. Kažkurios partijos lyderis Artūras Zuokas, kažkurios Artūras Apuokas.
 • Žemaitukų partija - Žemaitijos žemaitukų veislės arklių išjodinėtojų partija, siekianti kad būtų pripažinta šių arklių veislė kaip savarankiškai mąstančių ir turinčių balso teisę.
 • Nacionalimitatoriai - tiesiog grupė kitaip mąstančių. Už juos balsuoti negalima, nes apie juos sklinda tik legendos.
Atokvėpis po savaitgalio pramogų
Lietuviškas maistas

Pramogos

Lietuvoje kaip ir kiekvienoje išsivysčiusioje šalyje žmonėms reikia ne tik duonos, bet ir žaidimų. Plačiausiai paplitusios nacionalinės pramogos:

 • Krepšinis - nacionalinė sporto šaka. Prasidėjus čempionatui, kuriame žaidžia Lietuvos nacionalinė rinktinė, gyventojai, traukdami sutartines, liaudies dainas, tokias kaip "Du broliukai", "Ant kalno Sabas", "Palinko Macas šalia kelio" aktyviai seka rinktinės pasirodymą. Lietuvos lygoje vyrauja dvi komandos: "Žalia giria" ir "Rytas geresnis už vakarą". Kitos per susitikimus su pastarosiomis komandomis masažuoja žaidėjų kojas, renka iš aikštės smulkius centus, atlieka apsauginių vaidmenį.
 • Naminukės degustavimas - rekomenduojama tik stiprių nervų žmonėms. Naminukė dažnai vadinama "Kaukoline", kai grįžus namo po degustacijų, galima pamatyti uošvienės kaukolių struktūrą.
 • Pop muzika - labiausiai paplitę tokie dainorėliai kaip Minedas, Eugenijus Dvyratukas, 69 Pozoje, "Zvonkė ir šokių kolektyvas" kurie populiarumo sulaukė savo neeilinio talento dėka. Kiti mažiau populiarūs yra suradę savo nišą, jų muzika grojama per Lietuvos radijo "Klasikos" programą, jų CD ir DVD įrašai parduodami akcijų metu prekybos ir kioskelių centruose.
 • Spjaudymas ir gaudymas - pagrindinis tinginių užsiėmimas. Taip pasiekiama transo būsena ir atsiplėšiama nuo realybės.

Demografija

Pagal paskutinį surašimą, kuris įvyko niekam nežinant, Lietuvoje gyvena 50 % pesimistų ir 50 % realistų. Nėra tikslių duomenų kiek save laiko tikrais vyrais ir kiek moterų. Vidutinė gyvenimo trukmė 69 metai. Pilnametystės asmuo sulaukia kai išgeria alkoholinio gėrimo, dažniausiai tai būna sidras, 13 - 14 gyvenimo metais.

Seniausias gyventojas - 111 metų senukas iš Pavenčių, kurio ilgaamžiškumo receptas susilaikymas nuo lytinių santykių su vyresnėmis moterimis, nerūkimas cigarečių be filtro ir visada gera nuotaika pinigų gavimo dieną.

Religija

Vyrauja dvi pagrindinės religijos: neoficialioji pagonių ir krepšinio. Krepšinio religija, priešingai nei pagonių, paplitusi tarp vyrų, o jos didžiausi išpažinėjai - krepšinio fanatai. Vienas iš jų lyderių žmogus pravarde Sėkla, vienas iš Lietuvos krepšinio apsėklinimo grupės lyderių ir alaus bokalų kėlimo barzda nugalėtojas. Pagonių religiją vargais negalais bando užgniaužti judėjų sekta, vadinama katalikais, su kardinolu J. Bačkiu priešaky. Katalikų kulto vieta - bažnyčia, melstis ir gyvenimo tiesų moko kunigai. Kunigų viršenybė yra hierarchiška, t.y. vyriausias jų popiežius, vietoje - vyskupai ir kardinolai. Tik kunigai žino (kiti žmonės nežino) kaip reikia gyventi, žino, kad tik jų dievas yra pats tikriausias (panašiai kaip islamo atveju) ir geriausias, gailestigiausias. Kunigai moko nenusidėti (kas yra visiškai neįmanoma). Savo pamokslais kunigai labai dažnai skleidžia visokias sapaliones, cituoja "Šventojo" rašto (beje parašyto nežinia kieno ir tik praėjus keliems šimtams metų po jų dievo/žmogaus "Kristaus" mirties) ištraukas išplėštas iš konteksto, kurio (konteksto), beje irgi niekas nežino (net kunigai). Labai gražios yra kastratinės bliovimo ir vepesiojimų giesmės visokių eisenų metu. Kiti dievai katalikų požiūriu - netikri, nes netiki į jų dievą Jahvę (skaityk Senuosius testamentus) ir mirusį "Kristų" (todėl dabar dažnai ši religija vadinama "mirusio dievo"). Bažnyčiose neužilgo bus įdiegtos tokios naujovės kaip pinigų paaukojimas kreditine kortele (nurodant internetinio pasijungimo duomenis ir kodus), algų pervedimas į asmenines kunigų sąskaitas, išpažinties atlikimas per "Skype" arba inetiniuose forumuose (prisiloginus), pamokslų klausimas per MP3 grotuvą ar išmanujį Nokia. Pagal paskutines apklausas, į Dievą tiki 90 %, 5 % juo nepasitiki, o likę atsakė "O kas manęs ieško?". Šeštadienio/Sekmadienio dienomis ir krepšinio rungtynių metu prie kulto vietų susidaro transporto ir pensininkų kamščiai, o prekybos centrai iki pietų rengia akcijas, parduodami kauliukus, kiaulės uodegas, čipsus, nepjaustytus batonus, bei kitas pirmo būtinumo prekes už šventinę kainą. Religinių atlaidų metu vykstama į šventas vietas, kur manomai pasirodė atpažinti skraidantys šventieji objektai.

Paaugliai išpažįsta dar vieną religiją - One.lt. Jie negali nuo jų atsiplėšti ir kaip aukas Dievams siunčia sms žinutes, o Dievai atsidėkodami leidžia vertinti 30 ar rašyti spalvotai. Jeigu šią religiją uždraustų Lietuvoje, joje neliktų pusę paauglių, ketvirtadalis jų patirtų psichologinę traumą, o kitas ketvirtadalis neišpažįsta šios religijos, todėl jie tiesiog gyventų toliau.


Šalių sąrašas | Europa

Airėja | Albinukai | Ant do ir re | Armų mėnija | Europos Australija | Azerų Bandžia | Baltieji ruskiai | Belgradas | Bosniakai ir Hercai | Vulgarija | Čiki čiki | Danske bankas | Es tonas | Graikinių riešutų šalis | Gruzas | Is landas | Is panas | Bato formos makaronų respublika | Didelė Bretanė (jungtkaralystė) | Ant juodo kalno | Kazas chai | Kronika | Latus veja | Lenkia visus | Lichų šteinas | Ten kur lietus lija | Liuksai burge | Makai Donija | Malčik | Maldą davė | Monika | Nord bankas | Olandiškas sūris | Port of galija | Pranciūzija | Rumūjija | Plačiausia šalis RUS | Marius | Sriuba | Slavas | Slovas | Suomės | Šveisti | Šveisti carus | Kalakutas | Ukmergė | Romoje esanti valstybė | Vengia ponios Grijos | Vokai kieti
Kai, kurie Vikipedijos naudotojai pasisako už šias šalis: Abkhazija | A zona | Čečečenia | Gibras | Farerai | Kalnas Karabachas | Kosovas | Prie Dniepro | Gruzijos Osetija | Sealand | Norvegų Bartas