Lietuvių kalba

Straipsnis iš Juokopedijos, humoristinės enciklopedijos
Jump to navigation Jump to search
Wiki.png Šis straipsnis dar nepadėtas kurti
Lietuvių kalbos vėliava. Joje puikuojasi plepys drakonas.

WTF???

~ American on Lithuanian language

Lietuvių kalba - tai sunki kalba Baltijoje. Turi anglams neištariamą "au" dvibalsį.

Istorija[keisti]

Šis skyrius turi būti didesnis, nei sausio 19 dienos dabartinis

Seniausia lietuvių kalba, net nepriklausė Indoeuropiečių kalboms. Buvo Finuogrų kalbų grupės kalba. Greitai ją pakeitė Indijos ir Europos kalbų šeima ir taip mes pakeitėm žodį sniegas.

Gramatika[keisti]

Lietuvių kalboje pilna bereikalingų linksnių, dalyvių ir kitokių smulkmenų, kurių iš tiesų nežino nė vienas lietuvis. Pastaruosius 100 metų pagrindinėmis kalbos dalimis tampa iš slavų kalbų atėję artikeliai ir įvardžiai, kaip "bl", "nu i na", "nichuja".

Kalbos pavyzdžiai[keisti]

Petras iš duchovkės išėmė išdžiovintą kurtkę, uždarė fortkę ir parkrito raskladuškėn su kancaru dantyse.

Tarmės[keisti]

Jos yra dvi: aukštaičių ir žemaičių, dėl pastarosios dažnai abejojama ir linkstama ją laikyti atskira kalba, o žemaičius atskiru etnosu. Kiekviena tarmė dar skirstoma į patarmes, pvz. aukštaičiai skirstomi į dzūkus, suvalkiečius ir aukštaičius, pastarųjų skiriamasis bruožas - treningai. Žemaičiai, ypač gyvenantys atokiau nuo civilizacijos lengvai atskiriami iš visiškai nesuprantamos kalbos, kurioje gausu tokių garsų, kaip ou, o ir ė, ir jų kalboje praktiškai nėra č. Aukštaičių kalbos pavyzdys: Insimeti eži kaladi ir visks normaliai Žemaičių kalbos pavyzdys: ėšvėrė babule apyzdaravu klecku vo rėibybė vo reibėbė jėsk by bagali


Zeichen 101.pngŠis straipsnis yra nebaigtas. Straipsnis yra trumpas ir prašo papildymo.